Listopad 2007

Vííííííkend ^^-^^

30. listopadu 2007 v 17:57 | dajanka |  My diary
Konnichiwa mina, jdu ještě na chvíli ven, ale kolem devátě sem něco přidám ^-^ Konečně napadl sníh, tak toho hodlám využít ^-^ Zatím se mějte, dajanka =)

Víííkend ^^-^^

30. listopadu 2007 v 17:54 | dajanka |  My diary
Konnichiwa mina, jdu ještě na chvíli ven, ale kolem devátě sem něco přidám ^-^ Konečně napadl sníh, tak toho hodlám využít ^-^ Zatím se mějte, dajanka =)

17.0 - Lovely Complex

28. listopadu 2007 v 15:23 | dajanka |  Moje designy
Tak jsem zpět s novým designem...Předem se omlouvám, že tu nic tak dlouho nepřibydlo...Nějak jsem neměla čas, gomenasai. Musím říct, že nastavit tento design bylo vyslovené utrpení. Na to, že obvykle mï to trvá tak 10 minut, ted to bylo asi 40 minut, jelikož blog.cz opět zdatně vyváděl a stále rušil co jsem zrovna udělala...No katastrofa..
Na designu je Koizumi Risa a Otani Atsushi z anime, které jsem nedávno shlédla - Lovely Complex. Recenze se dočkáte brzy.
dajanka

Otaku Duo v Praze

28. listopadu 2007 v 14:25 | dajanka |  Otaku srazy
V sobotu, 24.11.2007 se uskutečnil výlet do Prahy v podání May a dajanky. Cílem byl Bynkrot, Luxor, Japa-shop a Levné knihy ^-^. Podle mě se nám výlet podařil, takže jsem naprosto spokojená.
Ráno mi zvonil budík v půl osmé. Za půl hodiny jsem se vyhrabala z postele a začala plašit, že mi za 20 minut jede autobus...Hodila jsem na sebe nějaké oblečení a do vlasů dala aspoň stuhu, protože ten den byli extra neposedné =D. Na trolejbus jsem běžela, ale naštěstí jsem ho stihla. Pak jsem si ještě koupila lístek na MHD a upalovala na západní nádraží.
Docela dlouho jsem čekala, vlak měl asi 10 minut spoždění. Když ohlásili příjezd, hned jsem se přesunula na pátou kolej a to už přijel vláček. May jsem samozřejmě neviděla =D Tak jsem poctivě chodila vagon po vagonu, až jsem ji uviděla, jak mi mává. Vlak ještě stále jel, tak jsem se rozeběhla a naskočila do prvních dvěří. Sedla jsem si k May, a začal typický Otaku hovor. Následně si k nám přisedlo několik lidí, nám to ale nevadilom, takže celé kupé mělo možnost shlédnout naše dárky, poslouchat naše povídání o anime a dokonce i vidět Vietnamskou mangu! =D
Do Prahy jsme dorazili kolem 10:45. Vystoupili jsme na hlavním nádraží a já dělala, jak vím přesně kam jít. Naštěstí jsem se ke koni dostala, takže May nepoznala, že jsem tudy nikdy nešla =D U koně jsem zahlédla McDonald a jelikož měl můj žaludek hlad, hned jsem udělala smutné oči a už jsme seděli u Meka...^-^
Potom následoval Luxor...May vybrakovala všechny manhwy, které já už mám doma, já jsem si sbírku doplnila o WarCraft ^-^ A pak už bankrot...A pár drobností. Nakonec byl v plánu Japa-shop. Tam jsme dorazili celkem rychle, ale zdrželi jsme se déle. Mangu bohužel neměli, kdopak ji asi vybrakoval =D Ale odcházeli jsme několika krabicemi různých pochoutek, Pockami počínaje a lízátkami to končilo.
Poslední stanicí byli Levné Knihy, kde už jsem ani já neodolala a koupila se několik knížek. Nedostali jsme ani tašku, takže jsme každá nesla hromadu knížek, ani jsme přes ně neviděli. Usaili jsme se na nejbližší lavičce a začali rovnat.
Pak už jsme se vydali na nádraží. Chvilku jsme si ještě venku povídali a všichni na nás divně koukali...Nechápu proč =D Když jsme vešli do haly nádraží, byla jsem zmatená a měli jsme

22.11.2007

22. listopadu 2007 v 21:04 | dajanka |  My diary
Myšlenka: *Opravdu nic nevymyslí, je jaksi mimo*
Sate mina,
Jak jen to říct...No jsem jaksi vedle z Chrno Crusade, které jsem právě dokoukala....Nebudu to tu rozebírat, brzo napíšu recenzi...Předem se omlouvám za moji dnešní neschopnost, ale jaksi m¨ůj stav *mimo* se nezmění....Zítra se uvidí...
dajanka

Manga love - Kiss for all, please

21. listopadu 2007 v 20:35 | dajanka |  ○ Pictures
Myšlenka: "Nevím, co mě udělá šťastnou, nevím ani proč na to stále myslím...Ale když můžu něco udělat, tak to udělám a nečekám. Nezastavím se a budu se snažit až do konce..."
Chrno Crusade - Rosseta
Uf, uf, nějak jsem nevěděla co přidat, a náááhodou jsem v PC našla tyto krásné obrázky =) Tak jsem si říkala, že Vám je sem hodím...Takové na povzbuzení, ne? =D Když už není ten sníííh....=D Což mi připomíná, že si asi připravím nějaké umělé zasněžení pokoje, protože bez sněhu už tu dlouho nevydržím...Zatím se mějte hezky, užívejte si každý den ! =)
Jinak jsem se rozhodla, ke každému článku psát Myšlenku. To bude zřejmě to co mě napadne....Buď nějaký citát, nebo co právě jím ^-^ Nebo tak něco....=) Přiznávám, trochu jsem to skopírovala od Yume-san, pokud budeš mít nějaké námitky, hned to smažu =)
dajanka

20.11.2007

20. listopadu 2007 v 18:56 | dajanka |  My diary
Komban wa mina,
copak bych vám sem napsala =) Dneska byl trošku zvláštní den, uzavřený orkuh ví proč, že? Možná to nevyšlo uplně tak, jak jsem chtěla, ale aspoň jsem to zkusila. Nějak mě nenapadá co přidat, tak aspon koukám na Chrno Crusade a aspoň si připravuju do školy =) Pokud by jste měli nějaký návrh, co sem přidat, uvítám to, protože náladu na vymýšlení nějak nemám...spíš nechci mít, abych nepřišla na nějaký jiný myšlenky...Tak si užijte zbytek večera, budu ráda za komentáře...Třeba jste si den užili maximálně ^-^
dajanka

Akicon 2007

19. listopadu 2007 v 19:46 | dajanka |  Otaku srazy
AkiCon 07 - Tak to byla akce trvající od 16.11 do 18.11. Pořádal to Klub Mňangačiči s podporou Česko-japonské společnosti a TV stanice Animax. Centrem celého tohoto festivalu bylo Kulturní centrum Zahrada na pražském Chodově.Prostředí a vlastně vůbec, celý tenhle festival si nemůžu vynachválit. Nebýt toho, že jsem byla minulý víkend u Alušenky, řekla bych, že to byl nejlepší víkend tohoto školního roku ^-^

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora - Recenze

18. listopadu 2007 v 14:00 Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
  • Anglický název: Looking up at the half-moon
  • Počet epizod: 6
  • Žánr: Drama, romance, komedie
" We'll be together forever "
Celý děj se odehrává v nemocnici. Sedmnáctiletý Yuuichi má hepatitidu typu A a musí v nemocnici být dva až tři měsíce. Pravidelně však v noci chodí ke kamarádům, hrajou PS, nebo si jen tak povídají. To všechno zdravotní sestra Akiko přehlíží, chápe Yuuichiho, chápe to, že se nudí. Jednou, uvidí Yuuichi ze svého okna v protějším křídle nemocnice dívku, přibližně v jeho věku. Dívka ho zaujme, jediné co však o ní ví, je že má těžkou nemoc, protože její pokoj je v západním křídle.
Postupně se začínají seznamovat, dívka se představí jako Rika, a Yuuichi se dozví, že Rika je těžce nemocná - má defekt srdce. Bez operace má umřít, ale dosud operaci odmítala. S Yuuichim se seznámují stále blíž, on je však celkem hodně nestálý, a proto se dostane do postele s kamarádkou Akiko. Zdravotní sestra však v čas přijde, Yuuichi dostane vynadáno, ale Rikinu důvěru ztratí až později.
Otec Riky měl stejnou nemoc - na kterou také zemřel. Těsně před smrtí vystoupil na jistou horu a na tu se Rika chce také podívat. Yuuichi ji tam samozřejmě vezme.
I když spolu hodně zažijí, smích, slzy, mlčení...I když Yuuichi je přesvědčen, že ho Rika nemá v lásce, díky němu se rozhodne podstoupit operaci. Myšleno v dobrém i zlém - Rikina matka si totiž myslí, že se její stav zhoršuje kvůli Yuuichimu.
Operace dopadne zdánlivě dobře - Má to však jeden háček. A jaký? To už zjistíte sami, když se na tohle krásné anime podíváte. Opravdu mě zaujalo, jak hudbou, tak grafikou, i příběh, ač jednoduchý, mě doslova okouzlil.

Manga girl

17. listopadu 2007 v 20:00 | dajanka |  Manga kresby
Jedna nepovedená kresbička ze školy...^-^

Full Metal Panic - Recenze

17. listopadu 2007 v 14:00 | dajanka |  Full Metal Panic
  • Počet episod: 24
  • Žánr: Akční, komedie, mecha
"Hele, Sousuke...
Copak?
Bál ses?
Proč bych měl?
Když jsem spadla... A všude kolem byla krev..
Bál."
Sousuke Sagara je 17-ti letý voják, který pracuje u organizace zvané Mithril. Tato organizace má chránit tzv. Whisper - To jsou lidé, kteří znají tajná data, a slabiny AS ( Zjednodušeně řečeno obrovští roboti, v kterých sedíte a bojujete proti jinému AS. ) Chidori Kaname, 16-ti letá středoškolačka a také mezi Whisper patří, ale neví to.A Sousuke Sagara dostane novou misi - Chránit Kaname-san. Sousuke Sagara, Kurz, a jejich velitelka Mellisa se přesunují do města, kde Kaname bydlí, s tím, že Sousuke se přihlásí do stejné školy, kam chodí ona.
Jenže co se stane, když voják, který odmalička vyrůstal mezi zbraněmi, v přesvědčení, že všude je nebezpečí, přijde do normální školy? Jestli hádáte, že škola párkrát vyletí do vzduchu, každý chlapec, který na Chidori promluví je terorista - a to není to nejhorší - máte pravdu. Sousuke je totiž schopný vyhodit do povětří botník, když tam najde cizí vlas.
Jeho "nenápadné" sledování Chidori je proto brzy prozrazeno, následují náhlé výstupy z vlaků, ohrožování spoložáků Chidori pistolí, když se jí pokouší vyznat lásku, ale i mnohem víc. I když se Sousuke a Chidori nesnáší, bez něj je Kaname jaksi nesvá. Právě bez Sousukeho by ten příběh neměl cenu, protože Chidori by se neustále nezlobila, Sousuke by nebyl neustále mlácen, a nebylo by se čemu smát ^-^.
Příběh je tedy opravdu zajímavý - Vedle školních problémů jsou i ty vojenské, Chidori několikrát unese obávaný terorista Gauron, a při tomto únosu Sousuke záváhá. I když si o něm všichni myslí, že používá nejdřív logickou povahu a city nechá stranou, rozhodne se Sagara i přes ohrožení 400set lidí zachránit Chidori. A ona nemálokrát zachrání jeho.
Sousuke Sagara je možná voják, který dokonale ovládá AS, zbraně, má dobrou taktiku i schopnosti, ale nebýt Chidori, nebyl by nějak zvlášt zajímavý, a vlastně ani živý... =D
Do příběhu se postupně dostávají i ostatní postavy, například kapitán lodě..Tedy spíše kapitánka, kterou opravdu těžce nesnáším. Její hezká držtička mě vždycky vytočí a nejradši bych rozbila monitor...Tessa je opravdu chytrá, je také Whisper, ale chce Sousukeho...Za čež má mou hlubokou nenávist.
Další zajímavou postavou je Mao neboli Mellisa, vedoucí Sousukeho. Ta je podle mě velice sympatická =)
Tohle anime jsem shlédla za jeden den - Děj mě totiž totálně zaujal, a i když si někdo řekne, že anime s tématikou Mecha moc zajímavé nebude, je to právě naopak. Všechny ty AS, zbraně, Sousukeho postřehy, taktiky, granáty...No jednoduše řečeno, anime, které bych každému doporučila.Strhlo mě nejen příběhem, ale i hezkou grafikou, svou vtipností, a hlavně vždy krásným openingem a endingem, které nazpívala Mikuni Shimokawa
Na závěr krásné video, doporučuji =)
This is alternative content.
Ehem, ještě jedna tapeta mojí výroby, měl by-li někdo zájem =P

Naruto - Recenze

16. listopadu 2007 v 18:00 | dajanka |  Naruto - Recenze
  • Počet episod: 252 - zatím
  • Žánr: Shounen, drama, místy možná trochu romantiky =D, magie
  • Filmy: 4
"Oči, které znají samotu, jsou největší bolestí na světě."
Naruto - Chlapec, do kterého byl zakletý devítiocasý démon, když se narodil. Narutův příběh ale už zná celý svět. Celý svět sleduje jeho osud. A proto je tento příběh tak poutavý.
Základní linii anime Naruto asi znáte - Překročím tedy rovnou k Shippuudenu.Naruto odešel trénovat, a vrací se po dvou a půl letech do Konohy. Všichni se změnili, všichni už jsou Chunníny, někteří dokonce Jouniny.Zbývá už jen půlrok, než Orochimaru vstoupí do těla Sasukeho, a to je přesně to, co Naruto nechce dovolit. V Narutu najdete plno zvratů a každý v tom najde aspon jednu oblíbenou postavu. Každá postava je uplně jiného charakteru, každá postava se hodně mění, když se podíváte zpátky, zjistíte, že nikdo není jaký býval...Kromě Kakashe teda... =D
Nebudu tu psát sáhodlouhou recenzi, Naruto bylo druhé anime, které jsem shlédla celé, a patří do mojí nejlepší trojky. I přes všechny anime co sem viděla se stále drží na vrcholu.
Co se týče hudby, myslim si, že se hodí.Openingy jsou propracované, hudba se vždy hodí ke scéně. Grafika je hezká, i když oči by mohli být propracovanější, když to porovnám s jinými anime.

Design 16.0 - By Yume

16. listopadu 2007 v 14:00 | dajanka |  Moje designy
Moc bych chtěla poděkovat Yume za tento krásný design. Jelikož se tento blog zaměřil i na jiná anime, rozhodla jsem se, že sem rovnou dám i jiný design =) Tak snad se vám líbí, mě opravdu moc =)
Pro ty, co nevědí - Na designu je Chidori Kaname a Sousuke Sagara z anime Full Metal Panic ( Brzy se tu oběví recenze ), a tady máte ještě náhled...Jinak během dalších dnů přibydou tři recenze a jedna moje kresba...Tak si užívejte volna =)
dajanka
NÁHLED:

Uf, uf, uf...

15. listopadu 2007 v 20:17 | dajanka |  My diary
Tak konečně jsem se dokopala k tomu, že to tu aspon tak nějak vypadá...Řeknete si " Vždyt udělala jen čtyři podkategorie..." Pche! Vůbec!! =D
Když se podíváte hlouběji do struktury blogu, promazala jsem nějaké rubriky, předělala obrázky a rozcestníky, viz. Tady ...Byla to docela dřina =D Ale jsem celkem spokojená, teď už jen čekám, až mi Yume udělá design =* Během víkendu sem přibydou recenze, budou ovšem pouze skopírované z mého druhého blogu, páč se mi je nechce psát znova =) Snad mě chápete ^-^
Jinak ani nevím jestli jsem se zmiňovala, ale od zítřka do neděle tu nebudu - Jedu do Prahy na jakýsi festival , jede se mnou Janča od nás ze třídy, tak uvidím, jaké to tam bude, což mi připomíná, že bych se měla sbalit =D Na víkend toho přednastavím víc, aby jste mi měli kam psát komentáře, páč uplně vidím, jak se všem chce ^-^
Informace o tom festivalu a o srazu s May, který proběhl včera napíšu v neděli =) Tak se aspoň máte na co těšit...
Užijte si víkend, a budu vděčná za komentáře jak se vám líbí změna blogu =) Arigato, dajanka

Naruto - Rozcestník

15. listopadu 2007 v 20:10 | dajanka |  Naruto
Aneb můj popis nejznámějšího anime na světě...
Picty jednotlivých postav, teamu, skupin...a hlavně Páry =P
Openingy, endingy, jiná videa, uryvky mých oblíbených dílů =)
Vše, co se jinam nevešlo, ale nezbytné dodatky =)

My creation - Rozcestník

15. listopadu 2007 v 19:34 | dajanka |  ○ My creation
Moje kresby, podle předlohy, nebo podle vlastní fantazie....A nebo napůl ^-^
Náhledli všech dosavadních designů tohoto blogu =)
Designy, které jsou plně k dospozici všem, kteří o ně stojí =)

Arts - Rozcestník

15. listopadu 2007 v 18:23 | dajanka |  Arts
Moje obrázky....z mojí vlastní hlavy =D
Kresby, které jsem kreslila podle postav z asi nejznámějšího anime....=)

My finish verdict...^-^

14. listopadu 2007 v 22:22 | dajanka
Komban wa mina,
Takže jsem se rozhodla následovně:

13.11.2007 - Aktualizace

13. listopadu 2007 v 19:55 | dajanka |  My diary
Konichiwa mina,
Omlouvám se, že tolik nepřispívám, ale vážně nějak nestíhám. Mám hodně školy, když mám volno tak koukám na nějaké anime a pak většinou něco dám na nedávno založený blog http://otaku-portal.blog.cz , takže toho mám asi opravdu moc.
Chtěla bych sem přidávat častěji, ale měla bych jeden dotaz...Překáželo by vám, kdybych sem dávala i jiná anime? Mít na práci dva blogy prostě nezvládám, takže bych to smrskla sem, protože tenhle blog je kousek mě a nový zakládat nebudu =)
Byla bych moc ráda, kdyby jste se vyjádřili, nemluvím o tom, že bych si přála pozitivní názor =) Ne zítra něco přednastavím, tak doufám, že mě mile překvapíte =) Hezký zbytek dne
dajanka-kun

Shippuuden

11. listopadu 2007 v 15:00 | Itachi....Uchiha Itachi... |  Shippuden